Hygiena a zdraví

Objednat se můžete na tel.:
+420 485 256 750
nebo nám, prosím, napište.

OBJEDNAT SE

Antiparasitální léčba

Viry, bakterie, paraziti jsou přítomní v našem těle a pokud se cítíme dobře ani si na ně nevzpomeneme. Ale oni nás pomalu, ale jistě ničí a jimi napadené orgány bývají mnohdy trvale poškozeny. Prevence je hlavním cílem, ale i v případě propuknutí choroby je možné pomoci v rovině podpory zlepšení činnosti imunního systému.

Paradoxně nejvýznamějšími šiřiteli parasitů jsou domácí zvířátka především kočky, psi, hlodavci ale i papoušci ovce, kozy a další. Nezapomeňme na ostatní občany a děti z rodin, kde hygiena není na denním pořádku a styk s nimi může vést k nakažení.

Dalším významným zdrojem nákazy jsou veřejná prostranství, obchody (nákupní vozíky)  madla v tramvaji či autobuse, veřejné toalety, dětská hřiště ad. Dodržováním zásad správné hygieny např. mytí rukou před i po použití toalety, důkladné omytí ovoce a zeleniny před požitím,  vyhýbání se prostředí s nebezpečím možností nákazy apod.

Jak zjistíme, že jsme napadeni parasitem?Lunula - malý půlměsíc pod nehtem v jeho spodní viditelné části

Většina lidí nevěnuje tomu to útvaru příliš velkou pozornost, ale v alternativní medicíně dokáže lunula napovědět o našem celkovém zdraví. Např. jeho nepřítomnost ukazuje to na anémii a podvýživě. V případě zbarvení do červena může ukazovat na kardiovaskulární onemocnění. Vybledlý nebo namodralý půlměsíček zas naznačuje příznaky cukrovky, pokud je malý nebo zcela zmizí máte co dělat s pomalým metabolismem nebo toxickou zátěží spojenou s únavou a vyčerpaností.